Джоел Ембийд отбеляза 35 точки, когато 76-ерс нанесоха на Пистънс рекордна за франчайз 22-ра поредна загуба
AP News | 2023-12-16 | 04:56:48

ФИЛАДЕЛФИЯ (AP) — Джоел Ембийд отбеляза 35 точки, а Тайрис Макси добави 19, когато Филаделфия 76-ърс нанесе на Детройт Пистънс техния рекорд за франчайз 22-ра поредна загуба със 124-92 в петък вечерта във втория мач от серия домакинства.

Пистънс, които загубиха от Фили със 129-111 в сряда вечерта в Детройт, засенчиха целта на франчайза, определена края на сезон 1979-80 и началото на 1980-81. Поредицата от Детройт е шестата най-дълга провала за един сезон в историята на НБА.

Само 2010-11 Кливланд Кавалиърс и 2013-14 Филаделфия 76-ърс (и двете загубиха 26 поредни), заедно с 1995-96 Ванкувър Гризлис, Денвър Нъгетс 1997-98 и Шарлът Бобкетс 2011-12 (всички загубили 23 поредни) са загубили повече мачове подред за един сезон. Филаделфия държи общата оценка от 28, определена в края на 2014-15 и началото на 2015-16.

Ембийд, който вкара 41 точки в сряда, добави 13 борби за своя девет пореден дабъл-дабъл, докато Сиксърс спечелиха петия си пореден мач. Embiid има средно 36,3 точки и 12,1 точки в тези девет мача.

Джеймс Уайзман поведе Пистънс с 20 точки. Боян Богданович имаше 17, докато Детройт падна до общо 2-23.

Бившият Пистън Тобиас Харис добави 13 точки за Филаделфия, а Маркъс Морис-старши беше перфектен с пет удара за 3 точки за 15 точки от пейката. 76ers надминаха Детройт с 54-42.

76ers повече от удвоиха Детройт през втората четвърт, превъзхождайки Пистънс с 35-17 и изграждайки преднина от 61-39 на полувремето. Фили увеличи преднината си до 32 точки след три четвърти. Това позволи на треньора на Филаделфия Ник Нърс да даде почивка на Ембийд за четвъртата четвърт и на останалите редовни играчи за последните 10 минути.

Всички 15 играчи в списъка на Филаделфия отбелязаха.

Имаше много напрежение между отборите, произтичащо от мача в сряда, когато нападателят на Пистънс Исая Стюарт беше изгонен за грубо нарушение с Flagrant-2 срещу гарда на 76ers Патрик Бевърли.

По време на загрявките Бевърли се приближи до Стюарт и двамата започнаха да ръфат, преди членовете на охраната на двата отбора да се намесят.

Бевърли продължи оживения разговор с помощник-треньора на Пистънс Джарет Джак, преди в крайна сметка да си тръгне. Конфликтът не се пренесе в играта, въпреки че Стюарт и Ембийд получиха технически фал за това, че си чуруликаха, докато Ембийд стреляше наказателни удари в края на първото полувреме.

Пистънс: Пътуване до Милуоки в събота.

76ers: Посетете Шарлът в събота.